Free cookie consent management tool by TermsFeed Privacy Suite
Zpět na přehled novinek
20/08/2019

Keckex – ekologický způsob likvidace plevele

Chemické čističe jsou ještě stále v dnešní době standardem, co se likvidace plevele týká. Spoléhá se na jejich vysokou účinnost, ovšem na stranu druhou se opomíjí jejich negativní vliv na životní prostředí. Světová zdravotnická organizace tyto prostředky označuje dokonce za karcinogenní pro člověka. Přenesme se tedy od těchto pohodlně zaužívaných čističů dál. Existuje zde i jiné řešení, které je založeno na ekologickém principu a efektivně (a rychle) likviduje nechtěné rostliny - Keckex.

Jeho zásadní výhodou je fakt, že není závislý na počasí a ročním období. Vysvětlení je jednoduché – nejedná o chemický přípravek, takže se jeho účinek nemůže oslabit. Není zde co ředit a rozpouštět, horká pára a voda působí intenzivně v daném okamžiku.

Pracuje se zde se směsí páry a horké vody předehřáté až na 140 °C. Pára nejdříve půdu sterilizuje a předehřeje povrch, tím následně nedojde k rychlému ochlazení horké vody, která působí na zeminu vzápětí. Díky spaření kořenů horkou vodou dochází u rostlin k rozpadu buněčných stěn, ty pak ztrácí schopnost přijímat další vodu a usychají. Tento proces je patrný již po hodině po aplikaci horké vody.

Pro přesné zacílení jsou k dispozici různé aplikátory, směs je možné použít na všechny typy povrchů, horká voda neuškodí ani zámkové dlažbě, či oblázkům. Jednoduché a snadno transportovatelné řešení, můžete vybrat z modelu na korbu vozidel, nebo s autonomním pojezdem.