Free cookie consent management tool by TermsFeed Privacy Suite

Reference

11 pásových nosičů pro Správu železnic

Hned 11 strojů Green Climber (modely LV400 PRO, LV500 PRO a LV600 Plus) nově začalo pracovat pro Správu železnic. Dálkově ovládané pásové stroje jsou pro náročné terény v okolí železničních tratí ideálním pomocníkem, který si navíc díky mnoha výměnným adaptérům hravě poradí s letní i zimní údržbou. Správa železnic tak využije nejen mulčovače a drtící lesnické hlavy k sekání přerostlé trávy, náletů a dřevin, ale i sněhové frézy a pluhy k údržbě stanic a zastávek, zametací kartáče, nebo štěpkovače k likvidaci i větších dřevin.

11 pásových nosičů pro Správu železnic

Green Climber LV600 v plném nasazení při drcení křovin

Typickými zákazníkmi pásových drtičů Green Climber jsou firmy pracující v oblasti lesnictví a energetiky. Firma ABS Červinka od nás koupila model LV600 s lesnickou hlavou s volně uloženými kladivy, kterou si vybral z důvodu podmínek, ve kterých pracuje. Nejčastěji využívá stroj na drcení klestu a materiálu, kde je důležité, aby se kladiva vyhnuly překážkám. V běžném terénu, např. čištění průseků pod el. dráty, s LV600 podrtí plochu až 2000 m2/hod.

Green Climber LV600 v plném nasazení při drcení křovin

Hustopeče 3. nejlepším místem pro život v ČR – díky elektromobilu BOKI uklízí ekologicky

Podle Indexu kvality života 2019 vypracovaného společností Deloitte je město Hustopeče 3. nejlepším místem pro život v ČR. Díky elektromobilu BOKI zde totiž přistupují ekologicky i k samotné údržbě města. „Elektromobil BOKIMOBIL MINI E byl pořizován především za účelem sběru komunálního odpadu z městských košů. Vozidlo je ideální, co se týče rozměrů a prakticky s ním dojedeme ke každému koši, jak v parcích, tak i po chodnících, což jsme v minulosti nemohli,“ vysvětluje Ivan Chrastina, vedoucí Městských služeb Hustopeče o.s. A dodává: „S vozidlem jsme maximálně spokojeni. Splňuje veškeré naše požadavky, je bezproblémové, prakticky provádíme jen kontrolu elektrolytu v bateriích.“ K elektromobilitě obecně město Hustopeče přistupuje velmi zodpovědně, nyní buduje nabíjející stanice na dvou benzínových pumpách.

Hustopeče 3. nejlepším místem pro život v ČR – díky elektromobilu BOKI uklízí ekologicky

První hřbitovní bagr v ČR - urychlí a zjednoduší práci

Hřbitovní bagr BOKI 2552E provozuje jako první v České republice Správa hřbitovů města Brna. Momentálně jsou na práci s bagrem zaučeni dva pracovníci Ústředního hřbitova Brno. Zatím si nejvíce na stroji cenní snadné průchodnosti mezi hroby a manipulace s ním. Jednoznačně se též potvrdila zvýšená efektivita práce a rychlost kopání hrobů. „Vykopeme asi 3-4 hroby ku jednomu hrobu ručně, přičemž záleží na podloží terénu,“ potvrzuje pan Jiří Kubíček ze Správy hřbitovů města Brna.

První hřbitovní bagr v ČR - urychlí a zjednoduší práci

Green Climber LV500 nejen jako mulčovač, ale i sněhová fréza

Dálkově ovládané stroje s extrémní svahovou dostupností Green Climber jsou nejčastěji využívány s mulčovací, nebo lesnickou frézou. SŽDC se rozhodlo také pro kombinaci se sněhovou frézou, kterou chtějí využívat na údržbu nádraží a příjezdových cest. Mulčovač jim pomáhá čistit okolí železničních tratí od náletových dřevin a vysoké trávy.

Green Climber LV500 nejen jako mulčovač, ale i sněhová fréza

Pět vozů pro Brněnské komunikace

V roce 2017 jsme dodali 5 BOKIMOBILů do Brněnských komunikací. Už se kluci těší z BOKIMOBILů na zimní údržbu a z jednoho v letní výbavě s cisternou, lištou na kropení a kartáčem na čištění cest.
Pět vozů pro Brněnské komunikace

Štěpkovač pro obec s dotací 85 %

Starosta obce Troubelice, pan Ing. Bc. Plačko, využil Výzvu OPŽP č. 69 a získal dotaci ve výši 85 % na štěpkovač Green Climber CH300 PRO. Tento stroj je obsluhovaný dálkovým ovládáním a štěpkuje přímo v místě vzniku odpadu. Dostane se i do těžce přístupných míst a svahů se sklonem až 60°. CH300 PRO pomůže obci i s dřevním odpadem a dočišťováním po těžbě nebo silných bouřkách. Do 28.2.2019 probíhá příjem žádostí o 85% dotaci na pořízení štěpkovače Green Climber CH300 PRO, jedná se o Výzvu č. 104. Chcete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Štěpkovač pro obec s dotací 85 %

Montážní vůz trolejového vedení v Olomouci

Dopravní podnik města Olomouc používá jedinečné dvojcestné vozidlo BOKIMOBIL jako montážní vůz trolejového vedení s montážní plošinou o dosahu až 17,5 m.
Montážní vůz trolejového vedení v Olomouci

Jak na úpravu extrémního terénu?

I o překrásně strmé svahy hor je nutné se starat! Mluvíme zde především o těch plochách, na které jsou kladeny vyšší nároky. Jako jsou aktivně využívané sjezdovky, nebo prostranství mezi a pod sloupy elektrického vedení, na které se zase vztahují bezpečnostní opatření. Právě v takto obtížných terénech prokazují své kvality pásové dálkově ovládané nosiče. Což potvrzuje též právě předaný model Green Climber LV500, který momentálně brázdí podhůří Malé a Velké Fatry.

Pro jeho nového majitele, firmu Čistíme pozemky SK a pana Róberta Mikluše, je zásadní, aby jejich stroj byl stabilní, jednoduše dálkově ovladatelný a zvládal šplhat do prudkých svahů. Green Climber LV500 je schopný manévrovat v nepoddajném terénu až do 60°, je univerzálním nosičem adaptérů a především urychluje práci. Pan Mikluš jej nyní využívá v kombinaci s mulčovací hlavou s otočnými kladivy o 360°, což mu dovoluje drtit křoviska tam, kde by se musel „obyčejný smrtelník“ zdlouhavě prořezávat. 

Jak na úpravu extrémního terénu?

První BOKIMOBIL v ČR

Vůbec první BOKIMOBIL v ČR byl dodán do Technických služeb Hradec Králové. "Mezi novější mechanismy, které využívá a spravuje středisko čištění města, patří univerzální nosič nářadí Kiefer BOKIMOBIL 1151. Tento stroj pracuje v hradeckých technických službách od září roku 2013 a měl za dva roky najeto více než 2000 motohodin,“ vedoucí střediska dílen Ing. Miloš Matyásko.
První BOKIMOBIL v ČR